reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z6

Merak edilen model Lenovo Z6 ve paylaşılan resmi kamera detayları

Akıllı telefon sektöründe dikkat çeken işlere imza atan Lenovo, ürün gamına bir model daha ekliyor. İşte Lenovo Z6 ve hakkında bilinen her şey;

Ürettiği modeller Türkiye’de aracı isimler aracılığıyla elde edilebilen Lenovo, Z6 serisini genişletmeye kararlı durumda. Bu noktada çok yakında tanıtılacak Lenovo Z6, resmi paylaşım ile kamera konusunda detaylandı. Bu paylaşıma göre cihazın arkasında 24 megapiksel ana + 8 megapiksel telefoto + 5 megapiksel geniş açı olmak üzere üçlü kamera yer alıyor. 24 megapiksel ana kameranın Honor 20 Lite’da da kullanılan Sony IMX576 sensör üzerine kurulduğunu belirten firma, cihazının görüntü kalitesiyle iddialı görünüyor. Özel bir gece moduna sahip olacağı belirtilen telefon, önünde ise 16 megapiksel kamera barındırıyor. Bu kamerada güzellik modu sunuluyor ve burada tam 50 milyon fotoğraf ile eğitilen bir algoritmanın kullanıldığı açıklanıyor. Gücünü Snapdragon 730′dan alacağı bilinen cihaz, 4.000 mAh pile sahip.

Lenovo Z6

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma karşımıza en son Lenovo Z6 Pro ile çıkmıştı

Bu amiral gemisi cihaz özellikle kamera sistemiyle ses getirmişti. Baktığımız zaman telefonun arkasında 48 megapiksel F1.8 + 16 megapiksel geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto (5x zoom) + 2 megapiksel F1.8 “super video” kurulumu yer alıyor. Bunlara ek olarak modelin arkasında bir ToF sensörü de bulunuyor. Özel makro ve gece çekim modlarına sahip yapay zeka destekli Z6 Pro, birden fazla kamerayı kullanarak tam 100 megapiksel fotoğraf verebiliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ekran altı kamera teknolojisi