reklamı kapat

POPÜLER

Apple Japan Display

Apple’dan geleceğine 100 milyon dolarlık dev yatırım!

Teknoloji devi Apple, geleceğine yönelik büyük bir yatırıma imza attı. Firma OLED dönüşümüne rağmen LCD ekranları bir kenara itmiyor.

Apple’ın elinde bilindiği kadarıyla 250 milyar dolardan fazla para bulunuyor. Hemen her iki ya da üç haftada bir yeni şirket satın alan firmanın, son altı ayda 20 ila 30 arasında yeni şirketi bünyesine kattığı söyleniyor. Firma bunun yanında diğer üreticilere olan yatırımlarını da sürdürüyor. Büyük bir isim olarak gelecek ihtiyaçları için üreticilere yatırım yapan firma, bunlar arasına bir yenisini daha ekledi. Firma kısa süre önemli panel üretici Japan Display‘a tam 100 milyon dolar yatırımda bulundu. Bu yatırımın arkasında LCD ekranlar yer alıyor. LCD tedariğinin büyük bölümünü Çin’den Japonya’ya kaydırmak isteyen teknoloji devi, burada ihtiyaçlarını karşılaması için Japan Display‘ı destekliyor. Japan Display’ın ürettiği tüm LCD ekranların yüzde 60’ı Apple’a giderken, bu sayının önümüzde dönemde daha da artacağı görülüyor. Japan Display firmasına daha önce de çok büyük yatırımlar yaptığı söylenen Apple, önemli adımlar atmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tüm ürünlerde OLED’e geçmeyi planlıyor

Ancak bu çok çabuk olmayacak gibi görünüyor. Firmanın ilk aşamada sadece MacBook Pro ve iPad Pro serilerinde OLED‘e geçeceği onun da 2020’de olacağı tahmin ediliyor. Diğer ürünlerde LCD kullanmaya devam eden firma, yeni monitörü Pro Display XDR‘da da çok gelişmiş bir LCD panele yer veriyor.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimiz monitör Pro Display XDR