reklamı kapat

POPÜLER

Apple mini-LED

Apple’dan tam 300 milyon dolarlık gelecek yatırımı

Teknoloji devi Apple, ortaya çıktığı kadarıyla Mini-LED ve Micro-LED ekranları için tam 300 milyon dolarlık bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. İşte detaylar;

Apple, hatırlarsınız mini-LED ekran konusunda 2019’da sık sık gündeme geldi. Firmanın yeni dönemi 2020’de başlatacağı aktarıldı. Ancak koronavirüs nedeniyle yeni dönemin 2021’e sarktığı aktarılıyor. Ancak elbette virüs ve etkileri firmayı durdurmuyor. Gelen bilgilere göre teknoloji devi Mini-LED ve Micro-LED ekranları üretmek için 300 milyon dolardan fazla bir yatırım planlıyor. Bu yatırım ile Tayvan‘da yer alan Hsinchu Science Park içerisinde yeni bir fabrikanın kurulacağı aktarılıyor. Yine Tayvan merkezli Epistar ve AU Optronics ortaklığında çalışacak denilen bu fabrika, elbette büyük önem arz ediyor. Çünkü Apple’ın bu yeni nesil ekranları birçok 2021 cihazında aktif olarak kullanmak istediği uzun zamandır biliniyor. Firma panel üretimi konusunda gelecekte Samsung Display ve LG Display gibi firmalara bağımlı olmak istemiyor. Yeni fabrika bunu sağlayacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Mini-LED ve Micro-LED ile büyük düşünüyor

Peki firma iPhone tarafında ne yapacak? Bunun cevabı 2020 için OLED olarak görünüyor. Firma 2020’deki tüm modellerini OLED ekran üstüne kurmaya hazırlanıyor. iPhone tarafı için Mini-LED – Micro-LED dönüşümünün ancak 2021 sonunda yapılması bekleniyor. Firma bu arada bu altyapıya oldukça uzun zamandır yatırım yapıyor. Şirketin süreci oturması için uzun süredir milyonlar döküyor ve sabırla bekliyor. Her iki ekran teknolojisinin de OLED’e oranla çok büyük avantajları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’un bisiklet ve motosiklet sürücülerine özel sistemi