reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro apple oled

Mini-LED ile fark yaratacak iPad Pro modeli ne zaman geliyor?

Teknoloji devi Apple, Mini-LED ekrana sahip 12,9 inç iPad Pro modelini çok geciktirmeden pazara çıkaracak gibi görünüyor.

Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda tanıtılan “yeni” iPad Pro‘lar LiDAR tarayıcı haricinde yerini aldıklarına oranla büyük yenilikler getirmemişti. Esas yeni model ise söylediği kadarıyla LCD ya da OLED / AMOLED değil yeni nesil Mini-LED ekrana sahip 12,9 inç iPad Pro olacak. İşte bu tablet, şu an deneme üretimine girmiş durumda. Sağlam kaynaklara göre tablet ile 2020 sonunda taşınacağız. Ancak burada ilk görüşün 2021’in ilk çeyreğine sarkabileceği de aktarılıyor. Koronavirüsün etkisi birçok ürünü maalesef geriye itiyor. Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi “burn-in” sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor. Bu model özelinde Mini-LED panellerin LG Display‘den geleceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini-LED ekranlı 12,9 inç iPad Pro için başka neler biliyoruz?

Tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans (Birçok dizüstü işlemcisi geçilecek) sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor.

İlgili Video