reklamı kapat

POPÜLER

iPad 2020 Apple

Bu sefer iPad Pro tasarımlı iPad 2020 ortaya çıktı

Apple’ın yeni tasarıma sahip iPad Air modeli sonrasında bu sefer iPad Pro tasarımlı iPad 2020 ortaya çıkmış durumda. İşte detaylar;

Kısa süre önce gündem olan yeni iPad Air, hatırlarsınız bir kullanma klavuzu üzerinde iPad Pro’lar ile benzer bir tasarıma sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak yanda yer alan Touch ID (Güç boyutuna entegre) parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan model, oldukça ses getirmişti. Şimdi ise yukardaki çizimler üzerinden standart iPad 2020 gündemde. Yukarıda da dediğimiz gibi iPad Pro benzeri bir tasarıma sahip olan ve FaceID kullanan tablet, çit hoparlöre, USB-C bağlantıya ve Magic Keyboard desteğine sahip deniyor. 8. jenerasyon iPad olarak da geçen model, arkasında tek bir kamera taşıyor. Bu tasarımı uygun fiyata sunarsa çok ama çok ses getirecek iPad’in, Apple Pencil desteğine sahip olduğu da aktarılıyor. Tablet pazarını halen Apple domine ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad 2020 merak uyandırırken Apple’dan esas mini-LED ekranlı iPad Pro bekleniyor

Tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi burn-in sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

Görsel Kaynak: MacRumors

İlgili Video