reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Air

Yeni iPad Air modelinde uygulanacak 2020 iPhone SE stratejisi

Teknoloji devi Apple, tablet pazarını domine ettiği iPad serisine yeni iPad Air modelini de eklemeye hazırlanıyor. Bu modelde 2020 iPhone SE stratejisi uygulanacak.

Apple, iPad serisiyle sürekli olarak gündemde. Doğruluk payı yüksek isimlerden analist Ming-Chi Kuo, en son firmanın 10,8 inç ekranlı iPad’i 2020 sonunda, 8,5 inç ekranlı iPad Mini modelini ise 2021‘de satışa sunacağını aktarmıştı. Şimdi ise firmanın yeni iPad Air modeli gündemde. Söylendiği kadarıyla bu tablette 2020 iPhone SE‘de de uygulanan bir strateji belirlenecek. Yani tablet uygun fiyata yüksek performans getirecek. Yüksek ihtimalle gücünü Apple A13 işlemciden alacak yeni Air, bu açıdan en bütçe dostu ancak buna karşın pazardaki en güçlü tablet seçeneklerinden birisi olacak. Apple Pencil ve Magic Keyboard desteğine de sahip olacak gibi görünen yeni Air, aynı zamanda Lightning portuna sahip olmayan ilk Pro’lar harici iPad olacak da deniyor. Kaynaklar haklıysa tablet USB-C portu taşıyor ve bu da oldukça sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan iPad Air değil esas mini-LED ekranlı 12,9 inç iPad Pro bekleniyor

Tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans (Birçok dizüstü işlemcisi geçilecek) sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi burn-in sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

İlgili Video