reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro apple oled

Yeni iPad ve iPad Mini modelleri için tarihi verildi

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPad ve iPad Mini modelleri için tarih analist Ming-Chi Kuo tarafından netleştirilmiş gibi görünüyor.

Yaptığı WWDC 2020 duyurularıyla gündemden düşmeyen Apple, elbette başka alanlarda da çalışmaya devam ediyor. Bu alanların başında da yeni iPad’ler geliyor. Doğruluk payı yüksek isimlerden analist Ming-Chi Kuo, firmanın 10,8 inç ekranlı iPad’i 2020 sonunda, 8,5 inç ekranlı iPad Mini modelini ise 2021‘de satışa sunacağını aktarıyor. Burada özellikle Mini model merak uyandırıyor. En son 2019’da güncellenen modelin, Pro’lar gibi ince çerçeveli tasarıma geçeceği düşünülüyor. Ufak iPad’i başında beri çok seven bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan esas mini-LED ekranlı 12,9 inç iPad Pro bekleniyor

Tabletin gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14X Bionic işlemciden alacağı söyleniyor. TSMC’nin yine 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 ile beraber bu yıl üretime alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans (Birçok dizüstü işlemcisi geçilecek) sunacak deniyor. Kesin olarak 5G desteğine sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme hızına sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

Bu modelin en önemli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED panellerdeki gibi burn-in sorununu yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine de imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de söylenen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

İlgili Video