reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi OLED TV

Xiaomi’den hızıyla ses getirecek yeni OLED TV geliyor

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, televizyon pazarında ses getirecek bir OLED TV üzerinde çalışma gösteriyor.

Xiaomi, hem kendisini hem de alt markası Redmi üzerinden televizyon pazarında çok iddialı bir firma. Türkiye’de bu konuda öne çıkmıyor olsa da Çin’de milyonlarca TV satan teknoloji devi, bunlar arasına iddialı bir OLED TV de eklemeye hazırlanıyor. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre Xiaomi’den 120 Hz yenileme hızına sahip üst düzey bir OLED TV geliyor. Henüz bu modelin tasarımı, diğer teknik detayları, çıkış tarihi ya da fiyatı bilinmiyor. Ancak çok yakına geleceğini düşündüğümüz ürün, 120 Hz oyun keyif sunabilecek yeni nesil oyun konsolları (PlayStation 5 ve Xbox Series X) öncesinde merak uyandırmayı başarmış durumda. 4K çözünürlükte bir Samsung imzalı panel üstüne kurulacağını düşündüğümüz akıllı özelliklere sahip televizyonun yakında iyice detaylanacağı aktarılıyor. Bu yüksek ihtimalle 65 inç boyuttaki “master serisi” TV’nin benzerlerinden biraz daha ucuza satılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tarafından OLED TV yanında TV ile alakalı Mi TV Stick de geliyor

Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü olarak çok yakında geliyor. İşte bu ürün Full HD ve 4K olmak üzere iki farklı versiyon halinde yolda. Söylendiği kadarıyla dört çekirdekli işlemci ve Mali-450 GPU’ya sahip 1 GB RAM + 8 GB depolamalı 1080P 60 fps sürüm için başlangıç fiyatı 49 dolar seviyesinde yer alıyor. Android TV Pie işletim sistemi üzerine kurulan model, 4K HDR sürümünde gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemci ile Mali-G31 MP2 GPU’dan alıyor ve 2 GB RAM ile 8 GB dahili depolamayla geliyor. Bu sürüm için 133 dolar fiyat açıklanıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek