reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi OLED TV

Xiaomi Master Series OLED TV hakkında gelen ilk fiyat bilgisi

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, televizyon pazarında ses getirecek bir OLED TV geliştiriyor. Xiaomi Master Series OLED TV geliyor.

Xiaomi, daha önce de söylediğimiz üzere hem kendisini hem de alt markası Redmi üzerinden televizyon pazarında çok iddialı bir firma. Türkiye’de bu konuda öne çıkmıyor olsa da Çin’de milyonlarca TV satan teknoloji devi, bunlar arasına iddialı bir OLED TV de eklemeye hazırlanıyor. İlk olarak sağlam kaynak Ice Universe’ten gelen bilgilere göre Xiaomi’den 120 Hz yenileme hızına sahip üst düzey bir OLED TV yolda. Şu an Xiaomi Master Series OLED TV olarak geçen bu ürün, söylendiği kadarıyla yaklaşık olarak 2.829 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan LCD temelli kardeşlerinden çok daha pahalı olacak, yine de özelliklerine oranla sektörün altında kalacak denilen televizyon, gerçekten çok dikkat çekiyor. Çok yakında resmen geleceği aktarılan ürün, 120 Hz oyun keyif sunabilecek yeni nesil oyun konsolları (PlayStation 5 ve Xbox Series X) için özel bir oyun moduna ve donanım desteğine de sahip. Yüksek ihtimalle 4K çözünürlükte bir panel üstüne kurulan ürün, 65 inç boyutta ve çok önemli olarak 120 Hz için tam destek veren HDMI 2.1 portuna sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Master Series OLED TV merak ediliyor

Gücünü MediaTek imzalı bir işlemciden alacağı söylenen üst düzey OLED TV, aktarıldığı kadarıyla Dolby Vision + Dolby Atmos ile akıcı oyun keyif sunan VRR ve ALLM desteklerini de aktif olarak taşıyor. TV’nin yerleşik olarak üç boyutlu ses sunacağı da gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek