reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Dünyanın ilk saydam televizyonu ile tanışın: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, yeni bir OLED TV daha tanıttı. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition geldi.

Xiaomi, televizyon pazarının en büyük isimleri arasında yer alıyor. Firma artık Mi TV Master Series ile OLED TV tarafında da yer alıyor ve bu alandaki ikinci model 55 inç boyutundaki Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition oldu. Dakikalar önce tanıtılan televizyon, ilk olarak gerçekten hayranlık uyandıran bir tasarıma sahip. Üst ve yandan çerçeveleri neredeyse sıfırlayan televizyon, 120 Hz yenileme hızıyla dikkat çekiyor ve gücünü MediaTek’in TV’ler için en yüksek işlemcisi 9650’den alıyor. Dolby ATMOS desteği bulunan gelişmiş model, yüksek ses kalitesi getiren bir stand ünitesi üzerinde oturuyor. Modelin isminde geçen “Transparent Edition” ibaresi ise televizyonun gerçekten saydam bir 55 inç OLED panel taşımasından geliyor. Bu konuda seri üretime alınan dünyadaki ilk model olduğu aktarılan Mi TV LUX Transparent Edition, bu açıdan gerçekten çok şaşırtıyor. Modelin fiyatı ise tam 7.200 dolar seviyesinde deniyor. Yani inanılmaz bir fiyat karşımızda yer alıyor. TV’nin Türkiye’de satılmasını kesinlikle beklemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition dikkat çekerken, Xiaomi Master Series OLED TV neler sunuyordu?

Mi TV Master Series OLED TV, firmanın ürün gamındaki en üst düzey akıllı televizyon modeli olarak karşımıza çıkmıştı. 65 inç boyutunda 120 Hz yenileme hızına sahip 10 bit 4K OLED panel üstüne kurulan TV, gerçekten ince çerçeveli çok şık bir tasarıma sahip. 120 Hz paneli sayesinde 120 Hz oyun keyif sunabilecek yeni nesil oyun konsolları (PlayStation 5 ve Xbox Series X) için harika olan ve HDMI 2.1 portunu taşıyan televizyon, oyun tarafında önemli Variable Refresh Rate ve Automatic Low Latency Mode desteklerini de aktif olarak getiriyor. TV’nin 4K paneli 1000 nit parlaklığa çıkabiliyor. Çok gelişmiş bir 65W gücünde ses sistemine sahip olan modelin yurt dışı fiyatı 1.840 dolar.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek