reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi saydam televizyon

Saydam Xiaomi akıllı televizyon için çıkan inceleme videosu [İzle]

Dünyanın seri üretime alınan ilk saydam televizyon Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition için bir inceleme videosu geldi.

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Redmi K30 Ultra ile beraber lanse edilen Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition, hatırlarsınız firmanın son dönemdeki en çok ses getiren ürünlerinden olmuştu. Biliyorsunuz bu modelin isminde geçen “Transparent Edition” ibaresi, televizyonun gerçekten saydam bir 55 inç OLED panel taşımasından geliyor. Bu konuda seri üretime alınan dünyadaki ilk model olduğu aktarılan Mi TV LUX Transparent Edition, Linus Tech Tips tarafından satın alındığı ve inceledi. Peki sonuç? Evet televizyon saydam olmasıyla dikkat çekiyor ancak beklendiği gibi bir televizyonda saydamlık içerik tüketirken anlamını kaybediyor. Videoda görüldüğü kadarıyla özellik siyah sahneler oldukça zorlayıcı bir deneyim getiriyor ve bunu önlemek adına TV’nin arkasına siyah bir perde çekiliyor. Bu da elbette saydamlığı ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bazı ölü ve sıkışmış pikseller yer alan televizyonun, piksel boyutları yüksek bulunuyor ve HDR desteği yer almıyor olması eksi bir yorum olarak aktarılıyor. Sonuç olarak bu saydam televizyon kime hitap ediyor? Bu modelin evlere hitap etmediği açık şekilde görünüyor. Bu modelin saydamlığına anlam katmak özel bir kurulum hazırlamak gerekiyor. Bu da sadece ticari işletmelerde / mağazalarda anlam kazanabilir yorumu yapılıyor.

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition çok ses getirdi ancak çok pahalı bir model

Modelin fiyatı resmi olarak açıklandığı üzere tam 7 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Bu da zaten modeli standart evlerden açık şekilde uzak tutuyor. Bu açıdan TV’nin Türkiye’de satılmasını da halen kesinlikle mümkün bile görmüyoruz.

İLGİLİ HABERLER