reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X buzdolabı

Şakaydı gerçek oldu; karşınızda Xbox Series X buzdolabı [İzle]

Yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için ciddi ciddi bir şaka gerçek oldu. Kısa süre önce Series X buzdolabı karşımıza çıktı.

Yurt dışında 499 dolarlık Xbox Series X ve 299 dolarlık Xbox Series S için Türkiye fiyatları sırasıyla 8.299 TL ve 5.399 TL seviyesinde yer alıyor. İşte bu iki konsoldan üstte yer alan dünyanın en güçlüsü Series X, ilk gösterildiği günden bu yana bir buzdolabına benzetiliyor. Bir “meme” olarak internet dünyasında şaka konusu olan bu durum, ciddi anlamda gerçek oldu. Microsoft gerçekten bir Series X buzdolabı hazırladı ve YouTuber iJustine‘e gönderdi. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz işlevsel buzdolabı, hemen herkesi fazlasıyla güldürmüş durumda. Oldukça büyük olan bu dolaptan bir tane de ünlü şarkıcı Snoop Dogg‘a da gitmiş durumda. Biliyorsunuz Dogg uzun yıllardır çok sağlam bir konsol oyuncusu.

Xbox Series S için teknik detaylar şöyle

Xbox Series S abisi ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmadığından 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER