reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye’de ön siparişe açıldı; işte resmi fiyatlar

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye’de ön sipariş üzerinden satışa sunuldu. İşte fiyatlar;

Dün yurt dışında 499 dolarlık Xbox Series X ve yurt dışında 299 dolarlık Xbox Series S için Türkiye fiyatları sırasıyla 9.299 TL ve 5.399 TL olarak ortaya çıkmıştı. İşte bunun üstüne modellerin birçok büyük satış kanalında ön sipariş üzerinden satışları başladı. Ön sipariş ile modellerin Türkiye resmi satış fiyatları da kesinleşmiş oldu. Bu arada konsolların yeni Xbox kontrolcüsü de ön sipariş üzerinden satışa çıkanlar arasında. Kişilerin üç farklı rengi bulunan yeni kol için vermesi gereken ücret ise tam 999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu da konsolların fiyatları gibi nefes kesiyor. Konsol ve kolun Türkiye’de 10 Kasım tarihinde stoklara gireceği aktarılıyor. PS5’in ise halen resmi Türkiye fiyatı bilinmiyor.

Xbox Series S için teknik detaylar şöyle

Xbox Series S abisi ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmadığından 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için teknik detaylar şöyle

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.