reklamı kapat

POPÜLER

Forza Motorsport 7 Xbox Game Pass

Forza Motorsport 7 ile Xbox Game Pass’in en büyük eksiği kapandı

Microsoft’un Türkiye’de de çok popüler olan servisi Xbox Game Pass için çok uzun zamandır beklenen Forza Motorsport 7 adımı sonunda atıldı.

PlayStation 5 rakibi 499 dolarlık Xbox Series X ve 299 dolarlık kardeşi Xbox Series S, Türkiye’de sırasıyla 7.499 TL ve 4.599 TL fiyat etiketleriyle kasım ayında raflardaki yerini alıyor. Bu modellerin en büyük kozlarından birisi hep söylediğimiz gibi Türkiye’de 800 TL’ye yaklaşacak (Yeni bazı oyunlar “80 euro” seviyesinde satılacak) oyun fiyatları göz önüne alındığı zaman Xbox Game Pass sistemi oluyor. İşte bu Game Pass ile sunulan oyun kütüphanesinin en büyük eksiklerinden birisi sonunda kapatıldı. Artık servis içerisinde Forza Horizon 3 yanında yarış simülasyonu Forza Motorsport 7 de yer alıyor. Çok uzun zamandır gelmesi beklenen ve bu zamana kadar gelmemesi oldukça şaşırtan popüler oyun, artık kütüphane içerisinden elde edilebiliyor ve yarış konusundaki önemli boşluğu dolduruyor. Sadece Series X ve Series S’de çalışacak yeni nesil Forza Motorsport‘un ise çıktığı gün Game Pass içerisinde olacağı aktarılıyor. Bu da oldukça sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Forza Motorsport 7  ile genişleyen Xbox Game Pass yeni neslin en önemli servisi olacak

Bu önemli altyapıya yakında Ultimate paket üzerinde EA Play sistemi de ekleniyor. Spesifik olarak 10 Kasım tarihinde kullanıma çıkacak EA Play, kişilerin Game Pass’in kütüphanesine ek olarak 60 farklı EA Games oyununa erişmesine imkan tanıyor. Game Pass Ultimate için kişilerin ayda 44,90 TL ödemesi gerekiyor. Bu pakette Live Gold da yer alıyor. Game Pass’e yakında Bethesda’nın oyunları da geliyor ve aralık ayında EA Play‘in Windows 10 için de aktif edileceği aktarılıyor. Bu sistemin bir benzerinin Sony tarafında PlayStation 5 için gelmeyeceğini de ek bilgi olarak belirtelim.

İlgili Video