reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple MacBook Air Apple Silikon

Apple Silikon işlemcili ilk Mac bilgisayar için tarih yine değişti

Apple, Mac dünyasında büyük bir dönüşüme hazırlanıyor. Bu dönüşümün parçası Apple Silikon işlemcili ilk Mac bilgisayar için tarih yine değişti.

Apple, geçtiğimiz aylarda bilgisayarları için Intel’e olan bağımlılığını bitirme adımını attı ve “Apple Silikon” adı altında Mac dünyasında kendi işlemcilerini kullanmaya geçeceklerini açıkladı. Daha önce Apple Silikon’lu ilk Mac’lerin yıl sonunda gelmesi bekleniyor deniliyordu. Şimdi bu konuda yeni bir açıklama yapıldı. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple ilk modeli beklendiği gibi 13 Ekim tarihindeki etkinlikte iPhone 12′ler ile değil, direkt olarak kasım ayında duyuracak. Firmanın kasım ayında AirPods Studio serisi yeni kablosuz kulaklıklarını tanıtması da bekleniyor. Bu açıdan firmadan kasım ayında yeni bir etkinlik daha geliyor olabilir deniyor. Apple Silikon’lu ilk Mac’in halen bir MacBook Air olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Silikon işlemcili ilk Mac çok merak edilirken, firma Mac’lere Face ID getirme çalışmaları yapıyor

Apple’ın gelişmiş TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan Face ID yüz tanıma teknolojisi, macOS Big Sur kodlarında bulunan sağlam detaylara göre yakında Mac tarafına da gelebilir. Bu detay henüz yüzde 100 kesin değil ancak bulunan deliller direkt olarak buna işaret ediyor. Kullanıcılar uzun zamandır Face ID’nin Mac’lere gelmesini istiyor ve başlangıç 2020 olmasa da 2021’de olabilir deniyor. Biliyorsunuz Apple şu an birçok Mac modelinde Touch ID sunuyor. Biyometrik giriş konusunda T2 güvenlik çipinin yardımıyla güvenli bir altyapı sunan Apple, bunu Face ID’ye genişleterek kullanıcıları sevindirecek güzel bir adım atacak gibi görünüyor.

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli