reklamı kapat

POPÜLER

2021 Mazda BT-50

Büyük beğeni kazanan 2021 Mazda BT-50 pickup için yeni görseller yayınlandı

Premium dinamikleri ve tasarımıyla pickup pazarında önemli bir potansiyel taşıyan 2021 Mazda BT-50, macerasına Avustralya’da başlıyor.

Resmi tanıtım etkinliği geçtiğimiz haziran ayı itibarıyla gerçekleştirilen 2021 Mazda BT-50, Japon markanın beğenilen tasarım dilinin pickup pazarındaki temsilcisi olacak. Isuzu D-Max altyapısı üzerine geliştirilen model dış basında da büyük beğeni kazanırken, satışlarının kısıtlı pazarlarda olmasıysa meraklılarını üzdü. Yapılan planlama gereği sadece Avustralya, Güney Afrika ve Asya pazarlarında satışa sunulacak olan BT-50’nin ilk ulaşacağı pazar ise Avustralya olacak. Bu ay içerisinde satış noktalarındaki yerini alması beklenen model, satış sürecinin vesilesiyle yeni fotoğraflarıyla tekrar radarımıza takıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikleriyle 2021 Mazda BT-50

BT-50, dış bölümündeki tasarım dinamikleri kadar kokpitindeki kaliteyle de pazarda fark yaratacak bir seviyede. Konsol kaplamalarıyla premium sınıfa göz kırpan modelde sunulan elektronik destek sistemleri de modern dünya dinamiklerini karşılıyor. Motor bölümünde 3.0 litrelik turbo dizel makinenin konumlandırıldığı araç, bu vesileyle 188 beygir güç ve 450 Nm torka sahip olacak. 6 kademeli manuel veya otomatik şanzımanla tercih edilebilecek BT-50, 1 tonluk yük taşıma ve 3,5 tonluk çekiş kapasitesiyle dikkat çekiyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 7,7 litre olarak verilmiş durumda. Donanım paketlerine göre adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, şerit asistanı ve kör nokta uyarısı gibi elektronik asistanlar kullanıcıların hizmetinde olacak.

İlginizi çekebilir

Elektrikli MX-30