reklamı kapat

POPÜLER

2021 Mazda BT-50

Kodo tasarımının pickup yüzü; karşınızda 2021 Mazda BT-50

Ford Ranger’ı geride bırakarak artık yola Isuzu ortaklığıyla devam edecek olan 2021 Mazda BT-50, teknik özellikleriyle meraklılarını cezbedecek.

Kısa süre önce gönderilen ipucu niteliğindeki görseli üzerinden kendisi hakkında değerlendirmeleri yapmaya başladığımız 2021 Mazda BT-50 bugün tüm nitelikleriyle karşımızda duruyor. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan pickup pazarının en iddialı üyelerinden birisi olmaya aday model, Isuzu ortaklığıyla hayata geçirildi. Mevcut Mazda ailesinin tamamında kullanılan Kodo tasarım dilinin başarılı bir şekilde entegre edildiğini gördüğümüz BT-50 bu sayede çok daha fazla ilgi çekme potansiyeline sahip. Mazda’nın özellikle aracın kokpit bölümünde kullandığı premium malzemeler, Mercedes’in X-Class ile yakalamaya çalıştığı dinamikleri daha uygun bir fiyat aralığında sunma konusunda ciddi bir silah olacak gibi görünüyor. Modelin arka bölümünde kullanılan ışıklandırma gruplarıysa Isuzu ortaklığının dışarıdaki temel ipuçları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Mazda BT-50 hakkında netleşen ilk detaylar

Dış tasarımın tamamlayıcısı niteliğinde olan kokpitte kalite algısı oldukça yüksek.d BT-50’nin içi, sportif üç kollu direksiyon simidi ve Apple CarPlay ve Android Auto içeren geniş bir bilgi-eğlence ekranı sayesinde oldukça premium görünüyor. Ayrıca, koltuk ve orta konsolda konumlandırılmış yumuşak dokunuşlu deri kaplama da kayda değer parçalardan. Aracın motor bölümünde bizleri 3.0 litrelik dizel motor karşılıyor. 188 beygir güç ve 450 Nm tork üreten bu motorun BT-50 ile entegrasyonuyla ortaya çıkan performans verileri ise henüz açıklanmış değil. Bu noktada kaynaklara yansıyan veriyse 3.500 kilogram çekiş ve 1.000 kilogramlık yük taşıma kapasiteleri. Donanım paketlerine göre adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, şerit asistanı ve kör nokta uyarısı gibi elektronik asistanlar kullanıcıların hizmetinde olacak. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

Elektrikli MX-30

İLGİLİ HABERLER