reklamı kapat

POPÜLER

Mazda BT-50 Thunder

Mazda BT-50 Thunder; Japon kanadının dikkat çeken üyesi arazide güç kazandı

Sınıfında tasarımıyla öne çıkacak olan Mazda BT-50 Thunder, Avustralya pazarındaki kullanıcılara özel olarak satışa sunulacak.

Yeni nesliyle birlikte uzun süren Ford Ranger altyapı ortaklığında Isuzu D-Max’e geçiş yapan Mazda BT-50, özellikle tasarım karakteriyle büyük ilgi topluyor. Türkiye pazarında göremediğimiz isimlerden birisi olan BT-50, hayata geçirilen yeni bir versiyonla arazi meraklılarının ilgisini iki kat daha fazla çekme potansiyeline sahip. Avustralya pazarına özel olarak geliştirilen Mazda BT-50 Thunder, bölgede satışta olan Toyota Hilux Rugged X ve Nissan Navara N-Trek Warrior gibi modellere karşı doğrudan rakip olarak gösteriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda BT-50 Thunder teknik özellikleri

Thunder rozetiyle birlikte BT-50’ye gelen özellikler dışarıdan bakıldığında kolaylıkla ayırt edilebiliyor. Buradaki ilk eleman ön tamponun yerini alan çelik koruma. Aracın korumasının yanında görünümüne de büyük etki sağlayan bu bara entegre edilen LED ışıklandırma da, özellikle ışık kaynaklarının olmadığı arazi sürüşlerinde kullanıcılara büyük fayda sağlayacak. Bunun dışında yan basamaklar, gövde korumaları ve 18 inçlik jant seti de Thunder versiyonuyla birlikte araca gelen parçalar arasında öne çıkıyor. Tüm parçaların standart pakete olan ücret etkisi ile 10 bin dolar civarında. Aracın kaputunun altında ise ailenin diğer üyelerinde de gördüğümüz 3.0 litrelik dizel motor var. 190 PS güç ve 450 Nm tork üreten bu motor kullanıcıların tercihine göre 6 kademeli manuel veya otomatik şanzımanla kombin edilebiliyor. Nisan ayında pazara sunulacak olan BT-50 Thunder yaklaşık 50 bin dolara alıcı bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Elektrikli Mazda MX-30