reklamı kapat

POPÜLER

Mazda CX-50; ürün gamında en yeni arazi vurgusu

Amerika merkezli olarak ürün gamına eklenen Mazda CX-50, diğer tüm modellerden ayrılan arazi vurgulu özellikleriyle dikkat çekecek.

Avrupa’dan daha çok Amerika pazarı odağında ön planda olmaya devam eden Mazda, ürün gamı odağında yaptığı yenilikleri de bu merkezden yansıtıyor. Bir süredir tanıtımı için geri sayımına devam ettiğimiz yepyeni bir SUV modeli hazırlığında olan Japon üretici, saatler önce kartlarını resmi olarak açtı. Düzenlenen özel bir etkinlikle lanse edilen Mazda CX-50, daha önce ailede görmediğimiz kadar arazi vurgusu taşıyan tasarımsal dinamikleriyle ayrı bir noktada konumlanıyor. Temel olarak Türkiye pazarında da satışa sunulan CX-5’in çehresinde geliştirilen model, şehir içi kullanıcılarının yanında zaman zaman doğaya kaçmak isteyen kullanıcılara da cevap verebilecek niteliklerde.

Mazda CX-50 için öne çıkan teknik özellikler

CX-50’nin tanıtımıyla birlikte kullanıcıları doğrudan etkileyecek pek çok özelliği de açıklandı. Bu kapsamda ilk olarak kaputun altına baktığımızda CX-5’den de bildiğimiz 2,5 litrelik atmosferik ünite karşımıza çıkıyor. Şimdilik sadece tek bir seçenek olarak listelerde konumlanan bu motor 190 PS gü. ve 252 Nm’lik tork değerleri sunuyor. Aynı motorun önümüzdeki süreçte sunulacak olan turbo versiyonunda ise 254 PS güç ve 434 Nm tork değerlerine terfi ediliyor. Mazda’nın hibrit motorlu seçeneği de önümüzdeki yıl içerisinde ürün gamına eklenmesi de bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CX-50’de vadettiği performans gereği altyapı noktasında fazlasıyla zengin destekler görüyoruz. Markanın i-Activ 4×4 sistemi, akıllı sürüş modları, trailer için çekici modu ve daha pek çok elektronik parçayı en baz donanımda bile standartlar listesinde karşımızda görüyoruz. Bu destekleri arazi kullanışlı kılmak adına yapılmış en önemli geliştirmelerden biri de artırılan yükseklik değeri placak. CX-50 bu sayede CX-5’e göre yaklaşma-uzaklaşma açısı sunabiliyor. Önümüzdeki yıl içerisinde fiyat detaylarıyla karşımızda olacak CX-50, Mazda’nın yeni genişleme planlarının da ilk temsilcilerinden birisi konumunda.

İlgili video

MX-30 tanıtımı