reklamı kapat

POPÜLER

Mazda CX-5

Mazda CX-5, daha önce görmediğimiz devrime sahne olacak; Baja dönüşümüne hazır olun!

Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere ilk detayları paylaşılan Mazda CX-5 projesi, motor sporları meraklılarının ilgi odağında olacak.

Ocak ayında düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı için geri sayımımız devam ederken bugün de dahil olmak üzere katılımcılardan gelişmeler de güncelleniyor. Organizasyon kapsamında küresel üreticilerin yanında yerel bazda hizmet veren önemli geliştiricileri de sahnede görme şansına erişmiş olacağız. Bu isimlerden birisi olacak Nihon Automobile College, merkezinde Mazda CX-5 olan ciddi bir projeyle podyumdaki yerini alacak. Şehirli SUV karakteriyle görmeye alıştığımız CX-5’i pek de akıllara gelmeyen dinamiklerle harmanlayacak olan ekibin çıkış noktası ise ralli olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda CX-5 projesinden ilk görseller geldi

Nihon ekibinin Baja felsefesini yansıtacağı bu dönüşümde bizleri oldukça radikal değişimlerin beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Paylaşılan ilk render görseline bakıldığında gövde üzerindeki yoğun modifikasyon, alt koruma panelleri, lastikler ve arka tarafa doğru kesilen yapı dikkat çekiyor Arka camların da tamamen iptal edildiği dönüşümün kokpit kısmı için de yoğun bir değişime hazır olmakta fayda var. Ekibin atölye içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalardan paylaştığı fotoğraflar da, gerçek dünyadaki görünüme biraz daha ışık tutacak nitelik taşıyor. Motor bölümünde nasıl bir değişimin yapılacağının da merak konusu olduğu CX-5 Baja projesi, yeni yılın ardından adından söz edeceklerimiz arasında olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Mazda MX-30