reklamı kapat

POPÜLER

Mazda’dan Tokyo için önemli hazırlık; MX-5, 3 ve daha fazlası

Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere silahlarından ilk detayları paylaşan Mazda, özellikle yeni 3 ve MX-5 ile öne çıkacak gibi görünüyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği yeni jenerasyon 3 ile büyük bir sükse yapan Mazda, yeni yılla birlikte bu dalgayı arkasına almak istiyor. Ocak ayı içerisinde düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı‘nda kendi ülkesinde de benzer bir ilgi bekleyen Japon üretici, fuarda tanıtımını gerçekleştireceği modellerden ilk detaylarla karşımızda. İçerisinde MX-5 ve CX-5 gibi önemli parçaların bulunduğu listede, meraklıların ilgisini çekecek performans ve aerodinamik parçaların varlığını da ayrı bir parantezde kenara not etmek gerekiyor. İşin içerisinde sökülebilir karbon tavanın olması da şüphesiz bundaki en büyük etken.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değişimin içeriği

Öne çıkarlılan modellere ilk olarak MX-5 Miata üzerinden bakmaya başlayalım. Mazda ekibinin işin içerisine dahil ettiği karbon fiber tavanla birlikte kullanıcıları daha dengeli bir sürüşün beklediğine işaret ediliyor. Ağırlık kazanımı sağlayan bu tavanla birlikte; yeni ön lip, marşpiyeller, 16 inçlik özel tasarım jant seti ve Recaro koltuk gibi parçaların araca dahil edildiğini görüyoruz. Teknik altyapıda ise yeni bir volan, hava filtresi ve sınırlı kaymalı diferansiyel kilidinin MX-5’te olması çok ciddi farklar yaratacak. Yeni Mazda3 için de modifikasyon felsefesinden yola çıkan Mazda, tamponlar başta olmak üzere tüm gövdede aerodinamik parça değişimine gidecek. 18 inçlik BBS jant setinin de dış bölümdeki temel tamamlayıcı olduğunu görebiliyoruz. CX-5 ve CX-8’i de benzer değişimlerle fuara getirecek olan Mazda’nın ne denli ilgi göreceğini önümüzdeki süreç gösterecek.

İlgili video

Mazda3