reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView için önemli gelişme

HMD Global‘in beş arka kamera ile hazırladığı yeni akıllı telefonu Nokia 9 PureView için bu sefer güzel ve önemli bir gelişme var.

Advertisement

Nokia 9 PureView, hatırlarsınız son dönemde sürekli olarak erteleme haberleriyle gündeme geliyordu. Telefonun kamera tarafında çözülemeyen sorunlar / kalite problemleri nedeniyle sürekli olarak ileriye alındığı belirtiliyor. Kısa süre önce ise önemli bir gelişme yaşandı ve modelin Bluetooth SIG’den gerekli sertifikaları aldığı ortaya çıktı. Bu önemli çünkü telefonun çıkışa oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Bu açıdan da telefonun CES 2019’da lanse edilebileceği akıllara geliyor. En kötü ihtimalle MWC 2019’da tanıtılacak denilen Nokia 9 PureView, kayıtlarda TA-1082, TA-1087, ve TA-1094 olmak üzere üç farklı versiyon halinde görünüyor. Modelin arkasında yukarıdaki görebileceğiniz kurulumda Zeiss imzalı beşli kamera sistemi yer alıyor. Çentiksiz bir tasarım taşıdığı tahmin edilen telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle geliyor. 6,18 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak denilen akıllı telefonun, bu ekranda entegre parmak izi okuyucusu taşıması da bekleniyor. Modelin gücünü ise Snapdragon 855 işlemciden alacağı söyleniyor. Ancak halen Snapdragon 845’in de adı geçmeye devam ediyor. Fakat firmanın böyle bir amiral gemisini 845 ile çıkarması 2019 için pek mantıklı durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 Pureview büyük ses getirebilir

Getirebilir diyoruz çünkü günümüzde kamera sayısı her şeyi belirlemiyor. Google, Pixel 2 ve Pixel 3 ailelerinde sadece tek bir arka kamera kullanıyor. Buna rağmen inanılmaz yüksek görüntü kalitesi sunan firma, işin yazılımda bittiğini gözler önüne seriyor. Fiyatının hiç de ucuz olması beklenmeyen telefon, yine de beş arka kamerayla mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönem başlatabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung One UI resmi tanıtım videosu