reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 Pureview
Nokia 9 Pureview
Nokia 9 Pureview

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView için sevindiren gelişme

08 Kasım 2018

HMD Global‘in çok merak edilen yani akıllı telefonu Nokia 9 PureView ve tanıtımı için yeni bilgiler var. Model sevindirici şekilde beklenenden daha erken geliyor.

Nokia 9 PureView, gündemden düşmeyen modellerden. Geçen hafta tasarımı netleşen akıllı telefon, normalde MWC 2019 kapsamında tanıtılacak deniyordu. Ancak yeni bilgiler bunun öne çekildiğini gösteriyor. Söylendiği kadarıyla firma medyada çok dikkat çeken modelin tanıtımını mart ayından önce gerçekleştirmek istiyor. Yani ocak sonu ya da şubat başında lanse edilecek telefon, bu sayede MWC 2019’un yoğun gündeminden de kaçmış olacak. Tamamen arkasındaki beşli kamera kurulumuyla öne çıkan Nokia 9 Pureview, Zeiss imzalı bu kameralar ile büyük merak uyandırıyor. Bildiğimiz kadarıyla çentiksiz bir tasarım taşıyan model, 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle geliyor. 6,18 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak denilen akıllı telefonun, bu ekranda entegre parmak izi okuyucusu taşıması da bekleniyor. Modelin gücünü ise yeni yılın amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 855‘ten alacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 Pureview çok merak ediliyor

Kişiler akıllı telefonların kamera performansına güç geçtikçe daha çok önem veriyor. Bu açıdan çok iddialı duran yeni Pureview, P20 Pro ve Mate 20 Pro‘nun karşısına sağlam bir rakip olarak çıkmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu