reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9.1 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9.1 PureView için kötü haber

Kamera sistemiyle büyük ses getiren ancak öne çıkamayan Nokia 9 PureView modelinin üstüne konumlanacak Nokia 9.1 PureView hakkında kötü bir haber geldi.

HMD Global’in kağıt üstünde çok iddialı olan ancak bunu pratiğe dökemeyen telefonu Nokia 9 PureView, biliyorsunuz genel olarak büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Yapılan güncellemeler ile de toparlanmayan telefon, tam anlamıyla unutuldu ve gitti. Ancak firma bu model için geliştirdiği altyapıyı hemen bir kenara koymak istemiyor. Bu doğrultuda da Nokia 9.1 PureView geliştiriliyor. Daha önce 2019’un sonunda geleceği aktarılan telefon, yeni gelen bilgilere göreyse 2020’nin ikinci çeyreğine kadar ertelenmiş durumda. Bunun arkasında tam olarak ne olduğu bilinmiyor ancak firma modeli her açıdan “mükemmel” hale gelene kadar satışa sunmayacak gibi görünüyor. Yine beşli bir arka kamera sistemi üzerine kurulacağı belirtilen telefon, burada çok daha iddialı olacak yorumları alıyor. Bu konuda heyecan yaratan telefonun, gücünü 2020 ikinci çeyrekte çıkacağı için Snapdragon 865 işlemciden alabileceği düşünülüyor ve 5G desteği taşıyacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9.1 PureView çok iddialı olacak izlenimi oluşturmuyor

Firmanın bu yeni modelinde özellikle modern bir tasarıma geçmesi ve kameranın yazılımsal altyapısını çok iyi kurması gerekiyor. Akıllı telefonlarda kameranın sayısından çok yapay zeka temelli fotoğraf işleme algoritmaları çok büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un çift ekranlı merak edilen telefonu