reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView parçalarına ayrıldı, beşli kamera açığa çıktı [Video]

Kamera sistemiyle büyük ses getiren modellerden Nokia 9 PureView, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı.

Daha önce de söylediğimiz gibi özellikle kamera sistemiyle bekleneni veremeyen akıllı telefon modellerinden Nokia 9 PureView, içi yapısına bakma şansı elde ettiğimiz nadir içeriklerden birisiyle karşımızda. JerryRigEverything tarafından yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video, beşli kameranın nasıl konumlandırıldığını açıkça gözler önüne seriyor. Zorlu sağlamlık testinde geçmeyi başaran gövdenin görebileceğiniz üzere büyük bölümünü pil ve kameralar oluşturuyor. Beşli kamera sistemini tek bir metal plaka üzerine yerleştiren firma, pili gövdeye kolaylıkla çıkarılmayacak şekilde sabitlemesiyle eleştiri alıyor. Kablosuz şarj bölümünün aşırı canlı bir turuncu renkte seçilmesi dikkat çeken PureView, pilin altında giden bir ısı borusu kullanıyor. Telefon bunlar haricinde bir sürpriz taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView kameralarına yakında bakarsak

Arkadaki bu yakında baktığımız kameraların hepsi 12 megapiksel çözünürlüğe ve F1.8 ZEISS lense sahip. Light firmasıyla ortaklaşa geliştirilen kamera sistemi, iki adet renkli (RGB), üç adet siyah beyaz sensör barındırıyor. Aynı zamanda ToF sensörüne de sahip olan telefon, her kamerasında 28 mm odak uzaklığına sahip. Burada herhangi bir geniş açı ya da telefoto zoom kamera sunulmuyor. Firmanın Nokia 9.1 PureView üzerinde çalıştığı da biliniyor. Bu modelin farklı odak uzaklıkları getirebileceği tahmin ediliyor.