reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView hakkında üzen gelişme

Beşli arka kamera sistemiyle büyük merak uyandıran Nokia 9 PureView, Geekbench’te göründü. Telefon maalesef umut edildiği gibi gelmiyor.

ZEISS imzalı beşli kamera sistemiyle merak uyandıran Nokia 9 PureView, 24 Şubat tarihinde resmi olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa’da yaklaşık olarak 750 – 800 euro bandında satılacağı belirtilen model, bir kez daha kesinleştiği üzere Snapdragon 845 işlemciyle geliyor. Geekbench’e bu işlemci ve 6 GB RAM ile giren telefon, tek çekirdekten 2.269 puan çok çekirdekten ise 8.793 puan alıyor. 2019’da Snapdragon 855 ile gelecek amiral gemilerinin performans açısından oldukça gerisinde kalacak telefonun, 4 GB RAM’e sahip bir versiyonu da bulunuyor deniyor. 6 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan Nokia 9 PureView, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği model, 4.150 mAh pil üzerine kuruluyor. Kalın çerçeveleri bulunan Nokia 9 PureView, şu an bekleyenlerini pek memnun etmiyor.

Nokia 9 PureView

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView modelini sadece tek bir şansı bulunuyor

Eğer telefon kamera konusunda gerçekten başarılı olamazsa, 2019’da çok fazla konuşulma ihtimali bulunmuyor. Bu da güçlü rakipler karşısında beşli kamera sistemine rağmen biraz zor görünüyor. Biliyorsunuz günümüzde kamera donanımının çok iyi bir yazılım altyapısı ile desteklenmesi gerekiyor. Bu yapılmadığı zaman modeller fiziksel limitlere takılıyor.

İlgili Video