reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelinden ilginç Snapdragon 855 detayı

Kamera sistemiyle büyük merak uyandıran Nokia 9 PureView, ilginç bir haberle gündemde. Telefonu almak için beklemek daha mantıklı olacak gibi görünüyor.

Arkasında ZEISS imzalı beşli kamera sistemi yer alan Nokia 9 PureView, bu açıdan oldukça merak edilen bir akıllı telefon konumunda yer alıyor. Sunacağı fotoğraf kalitesi gerçekten çok merak edilen akıllı telefon, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. 2019’da Snapdragon 845 ile gelecek olması büyük bir eksik olan telefonun, ileride Snapdragon 855’li bir versiyonu da olacak deniyor. 2019 Ağustos ayında çıkacak denilen bu modelin, güçlü Snapdragon 855’e ek olarak 5G desteği sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Telefonu almayı düşünenler için oldukça kötü duran bu haber, model için daha uzun süre beklenmesi gerektiğini gösteriyor.  Telefonun Avrupa’da yaklaşık olarak 750 – 800 euro bandında raflardaki yerini alacağı söyleniyor. Yani ucuz olmayan telefon için 7 nm Snapdragon 855’i beklemek oldukça mantıklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView teknik olarak şu detaylarla geliyor

5,9 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan telefon, gücünü yukarıda da söylediğimiz gibi Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği telefon, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. Üst düzey akıllı telefon kablosuz şarj desteğine de unutmuyor. Tam 4.150 mAh pilinin olacağı gelen bilgiler arasında yer alan model, son dönemde oldukça çok merak ediliyor.

İlgili Video