reklamı kapat

POPÜLER

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView
Beş arka kameralı Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView için Google’ın sızdırdığı üzen teknik detaylar

Beşli arka kamera sistemiyle çok ses getirecek Nokia 9 PureView, bu sefer Google tarafından sızdırıldı. Bu sayede modelin üzen teknik detayları da netleşti.

ZEISS imzalı beşli kamera sistemiyle merak uyandıran Nokia 9 PureView, biliyorsunuz 24 Şubat tarihinde resmi olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa’da yaklaşık olarak 750 – 800 euro bandında satılacağı belirtilen model, Google’ın Android Enterprise sayfasında erkenden yer aldı. Buradan elde edilen teknik detaylara göre telefon kesin olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. 2018’in amiral gemilerine gücünü veren işlemci, Nokia 9 PureView modelini 2019’a bir adım geriden başlatıyor. Bu modele neden Snapdragon 855 koymadığı anlaşılamayan firmanın, Snapdragon 855’li özel bir versiyonu yaz aylarında satışa sunacağı yönünde bilgiler geliyor. Bu arada model için üzücü bir detay daha var. Yine Google kayıtlarında göründüğü üzere modelde sadece 4 GB RAM bulunuyor. Daha önce 6 GB RAM ile geleceği belirtilen modelin, günümüzde sadece 4 GB RAM ile işi oldukça zor görünüyor. 6 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan PureView, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği model, 4.150 mAh pil üzerine kuruluyor.

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView tasarımsal olarak da öne çıkamıyor

Daha önce gördüğümüz üzere 2019 trendlerine yakışmayacak kalınlıkta çerçeveleri bulunan telefon, bu sayede bir ekran çentiği barındırmıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörü üzerine kurulan Nokia 9 PureView, önünde tek bir kamera barındırıyor. Arkasında büyük bir Android One logosu bulunan cihaz, özellikle mavi rengiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

İlgili Video