reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelini her açıdan gösteren basın görselleri [Galeri]

Beşli arka kamera sistemiyle büyük merak uyandıran Nokia 9 PureView, tüm detaylarını gözler önüne seren görseller ile gündemde.

ZEISS imzalı beşli kamera sistemiyle merak uyandıran Nokia 9 PureView, 24 Şubat tarihinde resmi olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa’da yaklaşık olarak 750 – 800 euro bandında satılacağı belirtilen model, yüksek kaliteli basın görselleriyle tasarım konusunda bir sürpriz bırakmıyor. Görebileceğiniz üzere telefonda artık kalın diyebileceğimiz çerçeveler yer alıyor. Buna bağlı olarak bir çentiği bulunmayan model, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip. Android One programında yer alan Nokia 9 PureView, beşli kamera sistemini çıkıntı olmadan sunuyor olmasıyla dikkat çekiyor. Hep bu sayfadaki mavi rengiyle gördüğümüz telefon, teknik olarak maalesef pek fazla öne çıkamıyor. 6 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan Nokia 9 PureView, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği model, 4.150 mAh pil üzerine kuruluyor. Model gücünü ise Snapdragon 845 işlemciden ve alt seviyede 6 GB RAM’den alıyor. Burada Snapdragon 855’in kullanılmıyor olması birçok kişiyi üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView biraz hayal kırıklığı yaratıyor

Daha önce de söylediğimiz gibi eğer telefon kamera konusunda gerçekten başarılı olamazsa, 2019’da çok fazla konuşulma ihtimali bulunmuyor. Bu da güçlü rakipler karşısında beşli kamera sistemine rağmen biraz zor görünüyor. Biliyorsunuz günümüzde kamera donanımının çok iyi bir yazılım altyapısı ile desteklenmesi gerekiyor. Bu yapılmadığı zaman modeller fiziksel limitlere takılıyor. Özellikle yeni tanıtılan Samsung Galaxy S10 ailesi şu an oldukça beğenilmişe benziyor. Ayrıca Xiaomi Mi 9 ailesi de büyük ses getiriyor.

İlgili Video