reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man 3 Vision

Iron Man 3’te gizli kalan Vision göndermesi

Avengers Endgame bekleyişi devam ederken Marvel hayranları eski filmleri izleyip yeni detaylar keşfetmeye devam ediyor. Bu sefer Iron Man 3’te gizli kalan Vision göndermesi ortaya çıktı.

Hatırlarsanız Vision, Avengers Age of Ultron ile Marvel Sinematik Evreni’ne dahil oldu. Ondan önce Tony Stark’ın yapay zeka sistemi JARVIS vardı. Bu karakteri en başından beri Paul Bettany seslendiriyordu. Fakat onun ileride Vision’a dönüşeceği uzun zaman önceden planlanıyordu. En azından Paul Bettany’nin 2015 senesindeki açıklamaları öyle diyor. Görünen o ki Marvel stüdyoları yaklaşan değişimi ufak göndermelerle hissettirmeye başlamış fakat bizler bunu kaçırmışız.

Iron Man 3 filmini hatırlatmak gerekirse hikaye 2012 yılının Noel döneminde geçiyordu. Önemli olayları bir kenara bırakıp, çok kısa görünen bir sahneye odaklanıyoruz. Iron Man’ın evinde Noel sebebiyle süslemeler yer alıyor. Bu süslemelerden biri de şöminenin üzerine dizilen, evdeki herkesin isminin yazdığı çoraplar oluyor. İşte bu çoraplardan birinin üzerinde JARVIS yazıyor. Üstelik çorap için seçilen renkler kırmızı ve yeşil. Bildiğiniz gibi Vision da aynı renklerde. Bu da Iron Man 3’te ileride yaşanacak dönüşüme işaret edildiğini gözler önüne seriyor. Bu göndermenin yer aldığı anı haberimizde yer alan görsel sayesinde siz de görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı