reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Marvel

Marvel Sinematik Evreni’nde söz geçen Avengers üyesi

Son olarak Avengers Infinity War ile karşımıza çıkan Marvel kahramanları son 10 senedir beyaz perdede hüküm sürüyor. Peki Avengers üyeleri içinde en çok hangisi konuşuyor? Başka bir deyişle kimin sözü geçiyor?

Reddit’teki Marvel hayranları yine oldukça detaylı bir çalışmaya imza attı. Orijinal Avengers üyelerini baz alan bu araştırmada ekipte en çok kimin konuştuğu tespit edildi. Bunun için The Avengers, Age of Ultron, Captain America Civil War ve Infinity War baz alınıyor. Scarlet Witch, Quicksilver, Vision gibi ekibe sonradan katılanlar ise değerlendirme dışında kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan veriler karakterlerin filmde sarf ettikleri cümle sayısına odaklanıyor. Bu doğrultuda en az konuşan karakter Hawkeye. Onu Thor ve Bruce Banner / Hulk takip ediyor. Zirvede ise Iron Man, Captain America ve Black Widow‘u görüyoruz. Tüm filmlerde görünen bu üçlüde liderliği Tony Stark üstleniyor. Şimdiye kadarki tüm filmlerde en çok konuşan karakter oluyor. Black Widow‘un sarf ettiği cümleler ise neredeyse onun yarısı kadar. Captain America ise en az Tony Stark kadar konuşuyor fakat onun düzenli yükselişi Infinity War’daki ekran süresinin az olması sebebiyle darbe yiyor. Marvel hayranlarının derlediği verileri hemen aşağıda görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları