reklamı kapat

POPÜLER

marvel avengers endgame

Avengers Endgame öncesinde mutlaka izlenmesi gereken Marvel filmleri

Avengers Endgame giderek yaklaşırken kimileri filmleri yeniden seyrediyor. Kimileri ise önceki filmleri izlemeden Endgame’i seyredip seyredemeyeceğini merak ediyor. Bu sorunun yanıtını filmin yönetmenleri olarak Russo kardeşler veriyor.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni tam 20 filmlik kocaman bir dünya. Iron Man ile başlayan bu macera daha sonra kahramanlarımızın Avengers ismi altında bir araya gelmesiyle devam etti. Arada Guardians of the Galaxy gibi Avengers’tan bağımsız filmler izlesek de herkesin hikayesi Avengers Infinity War ile bir araya geldi. Peki bu filmlerin tamamını seyretmediyseniz de Avengers Endgame’den keyif alabilecek misiniz? Bu sorunun yanıtını filmin yönetmenlerinden Anthony Russo veriyor.

“Bizler genel olarak önceki filmleri izlemeyenlerin bile hikayeyi rahatlıkla anlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Buna rağmen filmler arasında sağlam bir bağ bulunuyor. Bu yüzden Avengers Endgame öncesinde Captain America Civil War ve Avengers Infinity War filmlerini izlemek gerekiyor. Bu iki film Avengers Endgame’in yolunu açıyor. Özellikle Captain America Civil War Avengers’ın neden ayrıştığını gösteriyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temel olarak filminden keyif almak için başka bir Marvel filmini izlemenize gerek yok fakat olayların temelini anlamak için Avengers Infinity War’u seyretmeyi ihmal etmemek gerekiyor gibi görünüyor. Yine de kolaya kaçmak isterseniz The Avengers, Avengers Age of Ultron, Captain America Civil War ve Avengers Infinity War’u seyretmek yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı