reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod için sürpriz indirim

Apple‘ın ilk akıllı hoparlörü HomePod, bugün beklenmedik bir haberle gündeme geldi. Özellikle ses kalitesi çok beğenilen cihaz, ilginç bir indirim aldı.

Teknoloji devi Apple’ın satışları azalıyor. Bunun arkasında satılan donanım ürünlerinin yüksek fiyatları yer alıyor. Bu yüzden firma maddi düşüşe yönelik önemli adımlar atıyor. Kısa süre önce Çin’deki iPhone fiyatlarına indirim yapan Apple, şimdi de HomePod için bir indirim yaptı. Daha önce 349 dolara satılan akıllı hoparlör, 50 dolarlık indirim ile 299 dolara çekildi. Buna ek olarak firma Hindistan merkezli bir indirim daha gerçekleştirmiş durumda. Satışa sunulduğunda Hindistan fiyatı 1.117 dolar seviyesinde olan telefon, yapılan büyük indirimle 790 dolar seviyesine kadar düştü. Firmanın daha önce Türkiye’ye işaret ettiği iPhone indirimi ise halen gelmemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple HomePod halen resmi olarak Türkiye’de satılmıyor

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, gücünü şirketin kendi geliştirdiği A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir şirketin kendi tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, Siri erişimine de sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilen ürün, göründüğünden çok daha ufak bir gövde üzerine kuruluyor. Cihazın 350 dolar yurt dışı satış fiyatı bulunuyor ve Türkiye satış tarihi ile fiyatı halen bilinmiyor.

İlgili Video