reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod için beklenmedik “ses kalitesi” sorunu

Apple‘ın ilk akıllı hoparlörü HomePod, bugün beklenmedik bir haberle gündeme geldi. Özellikle ses kalitesi çok beğenilen cihaz, güncelleme sonrasında bu konuda bir sorun yaşamaya başladı.

Kısa süre önce çıkan iOS 11.3 ile tam 2.36 GB boyutunda bir güncelleme alan Apple HomePod, güncelleme sonrasında daha kötü ses vermeye başladı. Birçok kullanıcıdan gelen bilgiye göre cihaz yeni sürümle özellikle “bass” konusunda geriye gidiyor. Cihaz için yayımlanan “HomePod 11.3” isimli ilk güncelleme, işleri daha iyi yapması beklenirken bozmuş görünüyor. İlginç olarak yeni ses performansını beğenenler de bulunuyor. Bazı kişiler eskiye oranla bass miktarının azalmasını iyi buluyor ancak genel olarak bir performans kaybından bahsediliyor. Burada şirket kişilere aktif bir ekolayzer ayarı sunmadığı için de kaliteyi değiştirme şansı bulunmuyor. Buna gerçekten halen tam olarak anlam verilemiyor ve Apple halen “en iyisini biz biliriz” mantığını koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple HomePod’un dikkat çeken özellikleri

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, gücünü şirketin kendi geliştirdiği A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir şirketin kendi tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, Siri erişimine de sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilen ürün, göründüğünden çok daha ufak bir gövde üzerine kuruluyor. Cihazın 350 dolar yurt dışı satış fiyatı bulunuyor ve Türkiye satış tarihi ile fiyatı halen bilinmiyor.

İlgili Video

Apple’ın akıllı hoparlör dünyasındaki ilk çözümü