reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod için üzen “Android” detayı

Apple‘ın satın alanlara göndermeye başladığı akıllı hoparlör modeli HomePod, bugün Android kullanıcılarını üzecek bir detayla gündeme geldi.

Deneme şansı elde edenlerin sesine gerçekten hayran kaldığı HomePod, söylendiği kadarıyla sadece Apple cihazlarla kullanılabilecek. Bluetooth 5.0 desteğine sahip olmasına rağmen müzik aktarımı noktasında “AirPlay” standardını kullanacak ürün, bu açıdan büyük bir kitleyi kaybedecek gibi görünüyor. Resmi Music uygulaması Android platformunda olmasına rağmen “evrensel” bir ses ürün olan hoparlör, sadece iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV ve Mac sistem sahiplerine hitap ediyor. Bu durum sunulan altyapı ve ses kalitesi göz önüne alındığı zaman kötü görünürken, durumun ilerleyen süreçte de değişmesi beklenmiyor. Bu noktada cihazdan yararlanmak için en uygun çözüm iPod Touch ya da Apple TV olacak gibi görünüyor.

Teknik detaylarıyla Apple HomePod

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, rakiplerinden farklı olarak dijital asistan özelliklerine değil müziğe odaklanıyor. Yani daha çok hoparlör olarak tanıtılan ürün, gücünü A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir şirketin kendi tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, Siri erişimine de sahip. 350$ gibi yüksek bir fiyat etiketiyle satılacak olan akıllı hoparlör, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek.

İlgili Video