reklamı kapat

POPÜLER

HomePod
HomePod

Apple’ın son harikası HomePod’un satış tarihi nihayet belli oldu

Apple, merakla beklenen yeni kablosuz hoparlörü HomePod’un satış tarihini nihayet açıkladı. 26 Ocak’ta Amerika, Avustralya ve İngiltere’de ön siparişle satışa sunulacak hoparlörün sevkiyatı 2 Şubat’ta yapılacak. Hoparlörün Almanya ve Fransa’da önümüzdeki aylarda piyasaya sunulması bekleniyor.

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlör, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor. Hoparlörün dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de otomatik oda algılama teknolojisi.

Sesi 360 derece yayabilen hoparlör: HomePod

Bu teknoloji, HomePod’un oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor. 7 inç yüksekliğinde olan hoparlör sesi 360 derece yayabiliyor. HomePod’un yurt dışındaki satış fiyatı ise 349 dolar.

Video