reklamı kapat

POPÜLER

homepod

Apple’ın yeni harikası HomePod hakkında beklenmedik iddia

Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni hoparlörü HomePod’un satış rakamıyla ilgili bilgileri paylaştı. Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, 2018 yılında 2-2,5 milyon HomePod satışı gerçekleştirecek.

Daha önce analist tahminlerinde HomePod satışlarının bu yıl 10 milyon adete ulaşacağı belirtilmişti. Apple’ın bu yıl yalnızca 2 milyon adet HomePod satışı gerçekleştirmesine neden olarak hoparlörün yüksek fiyatı gösteriliyor. Hoparlörün yurt dışında 349 dolara satıldığını; HomePod’un rakiplerinden Amazon Echo’nun yaklaşık 100 dolardan satıldığını belirtmekte yarar var.

Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre hoparlörün daha uygun fiyatlı modeli yolda. Dedikoduların gerçeğe dönüşmesi durumunda bu yılın ikinci yarısında hoparlörün daha uygun fiyatlı modeli kullanıcıların beğenisine sunulacak. Uygun fiyatlı modelin yurt dışı fiyatının 150-200 dolar fiyat aralığında olacağı ifade ediliyor. Apple’ın uygun fiyatlı HomePod’u satışa sunması durumunda daha fazla HomePod satışı gerçekleştireceği dile getiriliyor.

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlör, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor. Hoparlörün dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de otomatik oda algılama teknolojisi. Bu teknoloji, hoparlörün oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor.

HomePod’un Türkiye fiyatı ve satış tarihi belirsizliğini koruyor

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeceğine sahip hoparlör yurt dışında 349 dolardan satışa sunulmuş durumda. Hoparlörü Türkiye satış fiyatı ise henüz belli değil.

Video