reklamı kapat

POPÜLER

HomePod

Yeni HomePod’un satış fiyatıyla ilgili sevindirici haber

Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgiler gerçeğe dönüşürse Apple, yeni bir HomePod hazırlığı içinde.

Daha öncede de böyle bir iddiaya yer verilmiş olması bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Beats markası altında sunulacağı belirtilen hoparlörün 199 dolardan satışa sunulacağı ifade ediliyor. Daha önce konuşulan dedikodularda hoparlörün yurt dışı fiyatının 150-200 dolar fiyat aralığında olacağı dile getirilmişti. Apple’ın daha uygun fiyatlı HomePod için MediaTek şirketiyle görüşmeler yaptığı da söyleniyor.

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlör, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor. Hoparlörün dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de otomatik oda algılama teknolojisi. Bu teknoloji, hoparlörün oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor.

HomePod Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Amerika’da ve dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulan HomePod’un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Video