reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan HomePod’u hedef alan akıllı hoparlör prototipi

Samsung, kısa bir süre önce gerçekleşen 2018 SXSW’de yeni akıllı hoparlörünü tanıtmıştı. Samsung’un yeni akıllı hoparlörü Aurora hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Akıllı telefonu bir beyin olarak gören hoparlör, mikrofon, işlemci ve diğer özellikler için telefonlardan yararlanıyor.  Cihaz, uyumlu bir akıllı telefonu yerleştirmek için bir dock bulunan Bluetooth özellikli bir hoparlör olarak karşımıza çıkıyor. Hoparlör  akıllı bir hoparlör deneyimi oluşturmak için mikrofon ve kamera dahil olmak üzere telefonun donanımını kullanıyor. Hoparlör, kullanıcının sesine tepki veren holografik tarzı bir karakteri canlandıran bir ekrana sahip. Prototip aşamasında olan hoparlörün halen geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmekte yarar var. Akıllı telefonlar şarj olurken, akıllı hoparlör deneyimi yaşatmaya hazırlanan Aurora’nın ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Hoparlörün üretim bandına girip girmeyeceği ise henüz açığa çıkmış değil.

Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod kısa bir süre önce satışa sunulmuştu

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan HomePod, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor.

İlgili video