reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod’un önündeki en büyük engel kalktı

Apple‘ın WWDC 2017 Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttığı akıllı hoparlör modeli HomePod, kısa süre önce önemli bir engelden kurtuldu.

Normal şartlarda aralık ayında satışa sunulacağı söylenen Apple HomePod, şirket tarafından yapılan bir resmi açıklamayla 2018 başında atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde çıkışa çok yaklaştığını duyduğumuz beklenen ürün, FCC onayından da geçti. Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Kurulu’nun verdiği bu onay, ürünün satışa çıkabilmesi için büyük önem arz ediyor. İlk partisinin 1 milyon adet seviyesinde olduğunu duyduğumuz akıllı hoparlör, bazı tahminlere göre ocak bitmeden raflardaki yerini alıyor. Bildiğiniz Amazon Echo ile Google Home gibi akıllı hoparlörlerin karşısına çıkartılacak cihaz, özellikle ses kalitesiyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Henüz kimsenin bu açıdan deneyemediği ürün, şirketin kendisine göre gerçekten çok yüksek ses verebiliyor.

Apple HomePod

Apple’ın uzun süredir yeni bir alana giriş yaptığı ilk cihaz HomePod

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, rakiplerinden farklı olarak Siri’ye değil müziğe odaklanıyor. Yani daha çok hoparlör olarak tanıtılan ürün, gücünü Apple A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir Apple tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, her türlü işlem için Siri erişimine de sahip. 350$ gibi yüksek bir fiyat etiketiye satılacak olan akıllı hoparlör, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek.

İlgili Video