reklamı kapat

POPÜLER

Skyline android uygulama

Skyline ile istediğiniz bölgenin üç boyutlu haritasını duvar kağıdı yapın [Video]

Standart duvar kağıtlarından sıkıldıysanız size çok güzel bir önerimiz var. Bağımsız geliştirici Justin Fincher tarafından hazırlanan Skyline uygulaması ile istediğiniz bölgenin üç boyutlu haritasını duvar kağıdı yapabiliyorsunuz. Sonuç ise gerçekten harika görünüyor.

Android için hazırlanmış bir uygulama olan Skyline, Android 4.4 ve üzeri sürüme sahip akıllı telefonlarda çalışabiliyor. Yaşadığınız bölgenin ya da istediğiniz başka bir yerin üç boyutlu haritasını çıkartan uygulama, bunu duvar kağıdınız haline getirebiliyor. Ancak burada iki boyutlu basit bir duvar kağıdından bahsetmiyoruz. Mapbox’dan aldığı verileri kullanarak üç boyutlu haritalar oluşturan uygulama, bunları hareketli halde karşınıza getiriyor. Yani siz telefonu hareket ettirdiğiniz zaman bu üç boyutlu harita da hareket ediyor. Ayrıca ana ekran sayfaları arasında gezildiği zaman da haritalar hareket ederken, tüm altyapı Unity Engine üzerine kuruluyor. Android 8.1 ve üzeri cihazlarda seçilen haritanın renk yapısına göre menüler de renk değiştiriyor.

Skyline mutlaka bir şans verilmesi gereken uygulamalardan

Google’ın yeni Pixel akıllı telefonlarda kullandığı canlı duvar kağıtlarının bir benzerini sunan Skyline uygulaması aşağıdan elde edilebiliyor. Satış fiyatının 7,49 TL olduğu uygulamanın tanıtım videosu ise aşağıda yer alıyor. Evet bakıldığı zaman ucuz olmayan uygulama, yine de farklı olmak isteyenler için güzel görünüyor.

Video