reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Evinizi akıllı hale getirmeye hazır olun; Apple HomePod için çok az kaldı

Apple‘ın ilk olarak WWDC 2017 Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttığı akıllı hoparlör modeli HomePod, geçtiğimiz aylarda ertelenmişti. Bugün ise beklenen ürünün satış hakkında olumlu bir bilgi ortaya çıktı.

Normal şartlarda aralık ayında satışa sunulacağı söylenen Apple HomePod, şirket tarafından yapılan bir resmi açıklamayla 2018 başında atılmıştı. Bugün sektörden gelen bilgilere göreyse hoparlörün üreticisi Inventec, ilk parti üretimi teknoloji devine göndermeye başladı. İlk partisinin 1 milyon adet seviyesinde olduğu söylenen akıllı hoparlör, ay bitmeden evlerdeki yerini almaya başlayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz dönemde yapılan ertelemeyi “cihazın son kullanıcıya ulaşması için biraz daha zamana ihtiyacımız var” şeklinde açıklayan şirket, artık çıkışa hazır görünüyor. Amazon Echo ile Google Home gibi cihazların karşısına çıkartılacak cihaz, özellikle ses kalitesiyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Son dönemde oldukça büyüyen akıllı hoparlör pazarı, ciddi bir rekabete hazırlanıyor.

Bilinen detaylarıyla Apple HomePod

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, rakiplerinden farklı olarak Siri’ye değil müziğe odaklanıyor. Yani daha çok hoparlör olarak tanıtılan ürün, gücünü Apple A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir Apple tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, her türlü işlem için Siri erişimine de sahip. 350$ gibi yüksek bir fiyat etiketiye satılacak olan akıllı hoparlör, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek.

İlgili Video