reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp youtube ios

WhatsApp’tan iOS kullanıcılarına YouTube kolaylığı

Mesajlaşma denildiğinde akla gelen ilk alternatiflerden olan WhatsApp kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Şimdilik iOS’a özgü olan yeni özellik YouTube videolarını izlemeyi kolaylaştırıyor.

Fark ettiyseniz WhatsApp son günlerde fazlasıyla gündeme geliyor. Uygulamada keşfedilen güvenlik açığının yanı sıra spam mesajların yayılmasını engelleyecek yeni bir özellik geliştiriliyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi şimdi ise işimizi fazlasıyla kolaylaştıracak bir yenilik söz konusu. Artık WhatsApp’tan gönderilen YouTube linklerini uygulamadan çıkmadan açmak mümkün olacak.

YouTube’a özel güncelleme

Aslına bakarsanız bu kolaylık uzun süredir bekleniyordu. Görüntü içinde görüntü sisteminin destekleneceği uygulamaya eklenen kodlarda fark edilmişti. Son hazırlıkların da tamamlanmasıyla birlikte artık WhatsApp’tan çıkmadan YouTube videolarını seyredebileceğiz. Bu sırada sohbetimize devam etmek, yeni mesajları görüntülemek veya cevap yazmak da mümkün olacak. Popüler uygulama bu yeni özelliğiyle birlikte uygulamada geçirilen zamanı artırmayı amaçlıyor.

İşin üzücü kısmı ise bu pratik yeniliğin sadece önce iOS‘ta kullanıma sunulması… Bu sayede akıllı telefon olarak iPhone tercih edenler yeni özelliğin keyfini sürmeye başlayabilir. Android kullanıcılarının ise bir süre daha beklemesi gerekecek. Özelliğin uygulamanın Android versiyonuna ne zaman ekleneceği belli değil. Tahminler bu sürecin fazla uzamayacağı yönünde.

YORUMLAR