reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’tan Android kullanıcılarını sevindirecek haber

WhatsApp sunduğu güncellemelerle platformunu genişletmeye devam ediyor. Son olarak YouTube’da video izlemeyi sevenleri memnun edecek güncellemeyi iOS için kullanıma sunan WhatsApp, şimdi de Android kullanıcılarını mutlu etmeye hazırlanıyor.

Bir süredir iOS için kullanımda olan davet linki kısayolunun uygulamanın Android sürümüne de gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin kullanıcıları bir grup sohbetine davet etmek için ideal olduğunu söyleyelim. WhatsApp’ın Android uygulamasına buna ek olarak sorunlarla ilgili yeni bir özelliği daha kullanıma sunuyor. Uygulamada herhangi bir sorun oluştuğunda kullanıcılar telefonlarını sallayarak WhatsApp’a geri bildirimde bulunabiliyor. Uygulamaya eklenecek son özellik ise yönetici ayarları. Bu özellik bir sohbet yöneticisinin katılımcılara mesaj göndermesine ve grup bilgisini düzenlemesine imkan tanıyor. Şu anda beta aşamasında olan özelliklerin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

WhatsApp’a YouTube videolarını izlemeyi kolaylaştıran özellik

iOS için kullanıma sunulan  güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcıları WhatsApp‘ta yazışırken istedikleri videoyu izleme imkanı buluyor. Bu özelliği kullanabilmek için video linkinin uygulama üzerinden gönderilmiş olması gerekiyor. Uygulama içindeyken linke tıkladığınızda ufak bir pencere içinde video açılıyor. Bu videoyu izlerken yazışmaya devam etmek mümkün oluyor. Üstelik bu özellik sadece videoyu bize gönderen kişiyle sınırlı kalmıyor.