reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’ın iPhone kullanıcılarını sevindirecek haber

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, çok beklenen özelliğine Android yanında iOS tarafında da kavuşuyor.

WhatsApp için biliyorsunuz tam olarak yıllardır koyu arayüz modu bekleniyor.  Kişiler tarafından gerçekten çok talep edilen bu mod, Android tarafında kullanıma çıkmaya başlamış durumda. Gelen bilgilere göre popüler uygulama iPhone yani iOS tarafında da koyu arayüze geçiş yapmaya başladı. Uygulamanın Apple TestFlight programına giren beta sürümünde açık şekilde görülen koyu mod, çok yakında herkes için resmi olarak kullanıma sunulacak deniyor. Bu mod hatırlamak adına arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka özellikler sunulacak mı?

Evet birçok yeni özellik geliyor. WhatsApp yeni yılda aynı zamanda gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Ayrıca ilerleyen dönemde kişiler WhatsApp‘ta gelen bir görseli direkt olarak Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek. Bu oldukça kullanışlı görünüyor ve direkt olarak uygulama içinden çalışma arama süreci, büyük zaman kazancı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

Ford’dan ilginç emoji ceketi