reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp koyu mod

WhatsApp “koyu mod” için ortaya çıkan ilginç gelişme

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için en çok beklenen değişikliklerden koyu mod özelinde yeni bir bilgi var.

WhatsApp için belki de en çok beklenen değişikler arasında koyu arayüz modu ya da diğer deyişle koyu mod yer alıyor. Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, halen aktif olarak geliştiriliyor. Hem iOS hem de Android için yolda olan özellik, bu sefer iOS tarafına yönelik bir keşifle gündemde. Söylendiği kadarıyla iOS tarafında koyu mod için iki farklı tonun denemesi yapılıyor. Bir seçeneğin tamamen siyah, diğerinin ise koyu gri olduğu aktarılıyor. Burada son tercih tamamen siyah olacağı tahmin ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Biliyorsunuz buna benzer çift renkli seçeneği Twitter da sunuyor.

whatsapp koyu mod

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için çok güzel bir özellik daha yolda bulunuyor

Bunu daha önce sizlerle paylaşmıştık. Uygulama geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktığı kadarıyla yakında “kaybolan mesaj” altyapısı da kazanıyor. Bu sayede kişilerin kendisini 5 saniyede ya da 1 saat sonra otomatik olarak silebilen mesajlar atabileceği belirtiliyor. Şimdilik “Gruplar” içerisinde çalışan bu sürece daha sonra 1 dakika ya da 10 dakika gibi ekstra zaman seçenekleri de ekleyeceği düşünülen firma, gerçekten sevindirici bir adım atıyor. Bu özelliğin ilk olarak Android tarafına geleceği belirtiliyor ve halen bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin beklenen yeni modeli