reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminden beklenmedik başarı

DC’nin son zamanlardaki parlayan yıldızı Joker gişede fırtına gibi esmeye devam ediyor. Filmin gişe hasılatı çoktan tahminlerin üzerine çıktı. Böylece yapımın beklenmedik bir başarı elde etmesine şahit oluyoruz.

DC çizgi romanlarından uyarlanan ve farklı tarzıyla beğeni toplayan Joker’in elde ettiği başarıların sayısı her geçen gün artıyor. Venedik Film Festivali‘nde en iyi film ödülüne layık görülen film önemli bir rekorun sahibi olmaya çok yakın.

Joker filminin durdurulamayan gişe başarısı

Box Office Mojo sitesinin paylaştığı verilere göre Joker filmi Amerika içinde 300 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Uluslararası pazarlardaki kazancı ise 634 milyon dolar civarında. Bu da filmin toplamda 934 milyon dolar hasılat elde ettiği anlamına geliyor. Bu 18+ olarak adlandırılan ve sadece yetişkinlere hitap eden filmler açısından çok büyük bir başarı. Normalde stüdyolar yetişkinlere hitap eden filmlerin hedef kitlesi çok daha ufak olduğu için yeteri kadar kazanç elde edemeyeceğini düşünüyor ve bu tarz yapımlara yatırım yapmaktan kaçınıyordu. Fakat son yıllarda Deadpool ve Logan ile kanıtlanan gerçek Joker ile ayyuka çıktı. Yetişkinlere hitap eden filmler de büyük kitleler tarafından izlenip, şaşırtıcı gişe hasılatlarına ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker’in bu başarısının ardından DC’nin yetişkinlere hitap eden çizgi roman uyarlamalarına odaklanabileceği düşünülüyor. Öte yandan Hollywood genelinde de bu tarz yapımların sayısı artacak gibi görünüyor. Herkesin asıl merak ettiği ise şu: Joker 1 milyar dolar gişe hasılatı elde eden ilk 18+ film olabilir mi?

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı