reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminin kırılması zor rekoru

DC çizgi romanlarından uyarlanan ve başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı Joker filmi kimsenin beklemediği bir başarıya imza attı. Filmin gişe hasılatı 1 milyar dolar sınırını aşmayı başardı.

Bildiğiniz gibi son birkaç aydır herkesin konuştuğu tek bir film var o da Todd Phillips tarafından yönetilen Joker. Önce Venedik Film Festivali’nde gösterilen bu yapımın alıştığımız çizgi roman uyarlamalarından çok farklı olacağı daha o zamandan belliydi. Sonrasında bu yapımın Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görülmesi herkesi şaşırttı. Ardından filmin gişe macerası başladı. Joker’in gişede tozu dumana katmasını ve Deadpool’un rekorunu rahatlıkla ele geçirmesini seyrettik. Başlangıçta hiç kimse Joker’in 1 milyar dolar gişe hasılatı elde edebileceğini düşünmüyordu. Bunun sebebi filmin hedef kitlesinin normalden ufak olması. Yetişkinlere hitap eden yapımlar genelde gişede belli sınırları aşamıyor. Joker ise bu konuda bir ilke imza attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker bir ilke imza attı

Box Office Mojo sitesinin paylaştığı verilere göre filmin Amerika’daki kazancı 320 milyon dolar. Uluslararası pazarlara baktığımızda bu miktarın 680 milyon dolar olduğunu görüyoruz. Böylece toplam kazanç 1 milyar dolar sınırını aşıyor. Sadece yetişkinlere hitap eden filmler içinde büyük bir rekora imza atıyor. Aynı kategoride Joker’e en yakın kazanç sahip eden yani ikinci sırada yer alan film The Matrix Reloaded oluyor. Onun kazancı ise 828 milyon dolar. Onu iki Deadpool filmi takip ediyor. Her iki yapım da ortalama 780 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı