reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Captain Marvel

Avengers Age of Ultron’da vazgeçilen Captain Marvel planları

Marvel stüdyolarının Captain Marvel karakterini Avengers Age of Ultron filminde tanıtmak istediği ancak bu planların daha sonra değiştiği ortaya çıktı.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame öncesi tanıştığımız son Marvel kahramanı Captain Marvel oldu. Bu sebeple onun hikayede büyük bir rol oynaması bekleniyordu. Fakat Avengers Endgame’in hikayesi beklediğimizden farklı çıktı. Carol Danvers‘ın Thanos’u alt etmekteki rolü oldukça ufaktı. Buna rağmen karakterin gündemden düşmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Marvel stüdyoları şimdiye kadar seyrettiğimiz tüm filmleri Infinity Saga ismiyle tek çatı altında topladı. Tüm bu yapımların bir araya getirildiği bir DVD seti yaratıldı. Bu setle birlikte gelen ekstralar sayesinde Marvel Sinematik Evreni‘ne dair yeni detaylar gün yüzüne çıkmış oldu.

Avengers Age of Ultron’da Captain Marvel olabilirdi

Infinity Saga DVD setini satın alan Marvel hayranlarından biri Captain Marvel’ın yer aldığı Avengers Age of Ultron planlarını Reddit üzerinden paylaştı. Onun bu paylaşımı geçmişte Kevin Feige’nin yaptığı açıklamalarla da örtüşüyor. Kamera arkası görüntülerine baktığımızda Avengers Age of Ultron’un son sahnesinde yeni Avengers üyelerini bir araya getiren karede Captain Marvel da yer alıyordu. Elbette bu sahnede görülen kişi Brie Larson değil, onun yerini dolduran bir dublör. O dönemde daha karakteri kimin canlandıracağı bile belli değildi. Sonrasında Marvel karakteri bu şekilde göstermenin hata olacağını fark etti. Önce karakteri solo bir filmle tanıtıp ondan sonra Avengers’a dahil etme kararı alındı. Böylece Avengers Endgame öncesinde seyrettiğimiz solo film projesi doğmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Marvel’ın bu noktada doğru bir hamle yaptığını düşünüyoruz. Çünkü stüdyo yeni kahramanları tanıtma konusunda aceleci davranmadığı için başarılı oldu. Bu taktiğin tam tersini uygulayan Warner Bros tarafından çekilmiş DC filmleri ise çuvalladı.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı