reklamı kapat

POPÜLER

Joker 2

Todd Phillips’in Joker 2 filmi için tek koşulu var

Hem gişede büyük başarı elde eden hem de izleyicilerin gönülünü çalan Joker’in devamı gelir mi? Filmin yönetmeni Todd Phillips’in Joker 2 filmi için tek bir koşulunun olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde The Los Angeles Times‘a konuşan Todd Phillips‘in devam filmi çekme fikrine sandığımızdan çok daha sıcak baktığı ortaya çıktı. Başarılı yönetmen aynı zamanda Scott Silver ile birlikte filmin senaryosunu da kaleme almıştı. Dolayısıyla yaratıcılık açısından büyük bir kontrole sahipti. Başarılı yönetmen eğer bir devam filmi çekilecekse, bunun tıpkı ilk filmde olduğu gibi karakterin özünü yansıtacak gerçekçi bir hikayeye dayanması gerektiğini düşünüyor. Bu düşüncesini de şu sözlerle ifade ediyor:

Joker 2 nasıl çekilir?

“Eğer bir devam filmi çekilecekse, bu Gotham’ın suç kralının hikayesini anlatan çılgın bir film olmazdı. İlk film gibi izleyicilerde yankı uyandıracak bir hikayesi olması gerek. Bence ilk filmin bu kadar başarılı olmasının sebebi de buydu. Gördüğünüz tüm faktörlerin altında yatan başarı sebebi buydu. Çekilen filmlerin büyük bir kısmı ufak bir kıvılcıma dayanıyor. Fakat o kıvılcımın devamı için bir temel gerekiyor. Eğer bunu yeniden gerçekçi bir şekilde yakalayabilirsek devam filmi çekme fikri ilgi çekici gelmeye başlar.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamadan şunu anlıyoruz: Eğer güzel bir devam filmi fikri ortaya atılırsa ve Todd Phillips de bu fikri beğenirse Joker 2 gelebilir. Ancak bu açıklama aynı zamanda devam filmi için henüz bir çalışma olmadığını da gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı